Bază-ser PAESE cu acid hialuronic triplu 1,5%, 30 ml — ser cu 1,5% acid hialuronic triplu, conceput pentru hidratare, elasticitate și pregătirea tenului; 30 ml.
19 lei – livrare prin curier rapid
20 lei – ridicare din EasyBox
Transport gratuit la comenzi peste 250 lei
Livrare:
19 lei - Livrare prin curier rapid
20 lei - ridicare din EasyBox
Transport Gratuit la comenzi peste 250 Lei
Durata de livrare: 1
Machiajul se așază mai uniform atunci când pielea este bine hidratată. Baza-ser PAESE conține acid hialuronic triplu 1,5%, cu dimensiuni moleculare diferite, pentru hidratare și confort înaintea machiajului sau în rutina de îngrijire.
Pe scurt: ser cu 1,5% acid hialuronic triplu, conceput pentru hidratare, elasticitate și pregătirea tenului; 30 ml.
Este potrivit tuturor tipurilor de ten și recomandat în special celui deshidratat sau cu semne de îmbătrânire, conform descrierii produsului.
Descriere produs: Ser cu acid hialuronic triplu 1.5% potrivit tuturor tipurilor de ten dar mai ales pentru cel deshidratat și cu semne de îmbătrânire. Formula sa conține 3 tipuri de acid hialuronic cu acțiuni complementare. Hidratează în profunzime pielea, oferindu-i elasticitate și fermitate, îmbunătățește rezistența pielii împotriva radicalilor liberi și are proprietăți rejuvenante. Mai mult, are și proprietăți anti-aging iar pielea este astfel hidratată de la exterior către interior. Acidul hialuronic cu particule de diferite dimensiuni are proprietăți multidirectionale complementare: Acid cu masă moleculară foarte mică (SMLW) - îmbunătățește nivelul hidratării pielii; Acid cu masă moleculară mică (LMW) - are proprietăți hidratante și îmbunătățește absorbția ingredientelor active; Acid cu masă moleculară mare (HMW) - creează un strat pe piele ce previne deshidratarea. Mod de aplicare: Se recomandă aplicarea unei cantități mici pe tenul curățat în prealabil (demachiant, tonic) cu degetele dezinfectate. Folosit în mod regulat diminuează ridurile adânci. Mai multe detalii: Ca și experți în cosmetice și piele, știm ca aplicarea unui machiaj perfect este un proces complex care este foarte important încă de la primul pas. Totul începe cu tenul care necesită îngrijire specială și pregătire înainte de aplicarea oricărui produs. De aceea a fost dezvoltat un ser rejuvenant ce hidratează perfect pielea de la exterior către interior. După aplicare, tenul este fin, ferm și elastic. Are proprietăți antioxidante și îmbunătățește rezistența pielii împotriva radicalilor liberi iar proprietățile rejuvenante reduc ridurile adânci. - Valabilitate 24 luni din momentul deschiderii - Testat dermatologic - Produsul nu este testat pe animale - Nu contine uleiuri minerale - Nu conține alcool - Nu conține parabeni - Nu conține silicon - Produs fără gluten - Produs fără miros - Produs vegan Ingrediente: Aqua, Sodium hyaluronate, Hyaluronic acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin Gramaj: 30ml
| Brand | PAESE |
|---|---|
| Gama / model | Triple Hyaluronic Acid Serum |
| Tip produs | Bază-ser pentru ten |
| Finisaj | hidratat și netezit |
| Cantitate | 30 ml |
| Cod EAN | 5901698571719 |
Doar pentru uz extern. Evită contactul direct cu ochii și aplicarea pe pielea iritată. În cazul unei sensibilități cunoscute, verifică lista INCI de pe ambalaj înainte de utilizare.
19 lei – livrare prin curier rapid
20 lei – ridicare din EasyBox
Transport gratuit la comenzi peste 250 lei
La fiecare comandă primești puncte de fidelitate pe care le poți folosi la achizițiile viitoare, conform regulilor programului Paese.ro.
Aplică puțin ser pe pielea curată și lasă-l să se absoarbă înainte de următorul pas.
Zona Corporala: Ten
Tip Produs : Ser
Utilizare: Zi
Forma/Textura: Lichid
Tipul De Ten: Normal / Uscat / Matur
Beneficii: Hidratant / Anti-rid
Cantitate: 30ml
Yolanda Manta,
Recomand acest ser! Imi pregateste tenul pentru machiaj si imi rezista pana la 24 de ore.
RaspundeA fost util acest review?